Категорії

Гребінці, щітки, брашинги для волосся

 

Багато перукарів, особливо початківці, старанно майструють акуратні стрижки для своїх клієнтів, але потім виявляється, що вся їхня робота сходить нанівець і клієнт виходить із салону, так і не оцінивши гідно результату. А виною всьому - невдала сушка та укладання волосся. Адже насправді вкласти красиво волосся – це справжнє мистецтво, яким професійні перукарі та стилісти мають досконало володіти. У тому числі потрібно вміти укладати волосся за допомогою різних інструментів, серед яких - праски, плойки та інше. Але все ж таки очолюють цей список фен для волосся, а також щітки та гребінці . Саме про них ми й поговоримо сьогодні докладніше.

Плоскі щітки та гребінці: правила їх використання

Укладання волосся плоским гребінцемЯк тримати. Тримати плоску щітку найзручніше великим і вказівним пальцями, а середній, безіменний і мізинець при цьому виконуватимуть допоміжну функцію. У такому положенні гребінець легко обертатиметься в потрібних напрямках, а рука рухатиметься мінімально. В результаті майстер заощаджує час і не напружує зайвий раз руки.

Особливості укладання. Плоскою щіткою волосся завжди укладається в тому самому напрямку - від коренів до кінців. При цьому краще використовувати такий спосіб витягування волосся: кожне пасмо набираємо на перший ряд зубів гребінця, потім зрушуємо гребінець убік і піднімаємо трохи вгору. Таким чином, на верхньому ряді зубчиків виявляться «петлі» з волосся. «Набирати» такі петлі потрібно в той самий бік, у який потім має лягти волосся. Тобто якщо волосся укладаємо до обличчя, то при набиранні петлі гребінець іде у бік обличчя, - і навпаки. При сушінні та витягуванні ця петля задаватиме волоссю напрямок у потрібну сторону. Незалежно від того, в якій частині голови відбувається укладання волосся, насадка від фена та гребінець повинні знаходитися в одній площині. При цьому струмінь фена має бути спрямований не в голову, а вздовж поверхні голови.

Двосторонній «скелетний» гребінець: за якими критеріями вибрати

Двосторонній скелетний гребінецьДе застосовують. Такий гребінець ще називають «риб'я кістка» через його форму. По суті, це одна з варіацій плоскої щітки. Просто щетинки у неї розташовані не з одного, а з обох боків. При укладанні волосся нею потрібно користуватися так само, як звичайним плоским гребінцем. Але завдяки тому, що цей гребінець має два види щетинки, функціонал його все-таки вищий. Дуже часто двостороння щітка використовується для створення саме прикореневого об'єму. При цьому коротка щетина використовується для короткого волосся, яке зручно піднімає. Довга щетина підходить для більш густого та довгого волосся. Наприклад, з її допомогою легко робити об'ємне укладання на каре.

Особливості покупки. Вибираючи собі скелетний гребінець, зверніть увагу на деякі нюанси:

  • між двома сторонами, в середині гребінця, повинен бути тунель, що продувається. Це допоможе швидше висушувати волосся;
  • має значення жорсткість гребінця: надто м'які щетинки не впораються з прочісуванням волосся, а надто жорсткі можуть пошкодити шкіру голови;
  • на кінцях щетинок мають бути кульки, які захищають шкіру голови від ушкоджень. Вони допоможуть масажувати шкіру голови, а не дряпати.

Брашинги (браші): правила та особливості використання

Укладання волосся за допомогою брашингу (браш)Відмінності від плоских гребінців. Очевидно, що плоскі щітки і круглі брашинги (браші) відрізняються одним видом одного насамперед своєю формою. Однак зовнішній вигляд тут не такий важливий. Головне це різний ефект на волосся під час використання. Справа в тому, що брашинги здатні зробити те, що не можуть плоскі гребінці: вони допомагають розгладити текстуру пасма. Плоска щітка створює об'єм у кореня і дає напрямок середині і кінцям пасма, але пропрацювати та випрасувати пасмо по всій довжині – це завдання для круглого або овального гребінця.

Як тримати. При укладанні волосся круглий гребінець потрібно тримати так само, як і плоский: у лівій руці, використовуючи при прокручуванні вказівний і великий пальці.

Особливості укладання. Для роботи круглими щітками потрібно набирати пасмо середнього обсягу: дуже тонке пасмо в результаті буде виглядати не дуже ефектно, а якщо взяти занадто багато волосся, то щетина в них не пройде і пасмо не прогріється. Врахуйте, що якщо плоскою щіткою волосся укладають від коріння до кінця, то круглою щіткою працюють навпаки - від кінців до коріння. При цьому щітку потрібно постійно прокручувати, таким чином розгладжуючи волосся. Щітка по пасмі опускається поступово, все ближче і ближче до коріння, глибоко прочісуючи його. Коли рух до коріння стає дуже складним, то пасмо повністю накручують до самого коріння. Прогрівають феном і дають охолонути. На відміну від плоских гребінців, коли ми укладаємо пасма від себе, круглими найчастіше укладаємо на себе, а струмінь фена при цьому йде на нас. Круглими щітками краще працювати на майже сухому волоссі.

 
 

 
Искусство красоты © 2024