Категорії

Відмінності пензлів для макіяжу

 

На туалетному столику будь-якої дівчини зазвичай лежить ціла колекція різноманітних пензлів для макіяжу. Що вже тоді говорити про професійних візажистів, для яких пензлі для макіяжу – просто невід'ємний атрибут їхньої роботи. Звичайно, при створенні макіяжу часто використовуються різні спонжі, аплікатори та інші допоміжні засоби, але жоден з них не замінить хороші пензлі. Між собою пензлі можуть відрізнятися кардинально: за формою, розміром, ворсом, якістю, ціною і т.д. Але знання кількох правил допоможе вам орієнтуватися в цій різноманітності.

Порада 1: для різних текстур використовуйте різні пензлі

Це правило відоме всім, хто хоч трохи працює з пензлями. І все ж таки повторити його не буде зайвим! Отже, для сухих текстур (пудра, тіні, рум'яна) потрібно використовувати пензлі з натурального ворсу. А ось рідкі, жирні, кремоподібні текстури (помади, коректор, консиллер, тональний крем) краще наносити за допомогою синтетичних пензлів. Причина полягає в тому, що синтетичне волокно менше вбирає продукт, а значить, буде менше витрат матеріалу. Змішані пензлі (дуофібра) – універсальні, вони працюють із усіма текстурами.

Варто також не забувати і про інші відмінності натуральних та синтетичних пензлів.:

  • натуральний ворс більше схильний до розвитку бактерій, тому він менш гігієнічний. Крім того, можлива алергія на певні типи ворсу, тим часом як синтетичні – гіпоалергенні та більше підходять для проблемної шкіри.;
  • за синтетичними пензлями легше доглядати. Натуральні пензлі більш чутливі, ворс тендітніший і ніжніший.

На сьогоднішній день синтетичні пензлі бувають такої високої якості, що інколи їх важко відрізнити від натуральних. Якщо говорити про зовнішній вигляд, то часто вони відрізняються за кольором: натуральні здебільшого однотонні (наприклад, білі або чорні), а ось штучні в основі мають один колір, який потім переходить у контрастний колір. Однак у продажу все частіше зустрічаються пензлі зі змішаним ворсом, тому колір не є вирішальним фактором. Тому перед покупкою пензлів для макіяжу обов'язково читайте опис до конкретного товару.

Порада 2: підбирайте пензлі за типом ворсу

Чим м'якше пензель, тим легший і прозоріший ефект тушовки він створює. Це теж один із найважливіших параметрів при роботі з пензлями, тому має сенс детальніше розглянути, як саме відрізняються між собою різні види натурального ворсу..

Ворс кози вважається універсальним. Його легко дістати, коштує недорого, добре служить - і тому використовується дуже часто. Жорсткість – середня. Пензлі з ворсу кози максимально підходять для того, щоб набирати компактні матеріали: компактні пудри, рум'яна та ін. Завдяки ворсу пензель ніби подряпує верхній шар. Загалом ворс кози використовується при всіх видах макіяжу: для пудри та рум'ян, при контуруванні обличчя, у макіяжі очей.

Ворс соболя на кінчиках досить м'який, але при цьому пружний і в результаті наносить шар косметики щільніше, ніж ворс кози. Відмінно підходить для промальовування макіяжу очей, для розтушовування олівця в техніці олівця. Соболь дуже добре набирає продукт, а віддає його поступово; добре переносить текстуру та колір передає максимально чітко. Однак пензлі з ворсу соболя вважаються найдорожчими.

Ворс білки - один із найм'якіших. Часто використовується заради легкого, акуратного ефекту, оскільки продукт лягає на шкіру максимально прозоро. Ідеальний варіант для розсипчастої пудри, а також для рум'ян (дає дуже легкий, природний рум'янець) та димчастого смокі..

Порада 3: звертайте увагу на інші якості пензлів

Якщо описані вище характеристики пензлів легко прочитати в описі товару (і робити це потрібно обов'язково!), то дрібніші нюанси там зазвичай не вказуються. Втім, вони будуть важливішими, скоріше, для професіоналів, ніж для любителів. Проте ці деталі теж здатні зіграти свою роль.

Набірні та обрізні пензлі. Пензлі, які збираються вручну, завжди набагато вищі за якістю. Їх можна визначити за ворсом: якщо всі ворсинки закінчуються зрізом, то це обрізний пензель. Якщо ж кожна ворсинка природним чином звужується до кінця, то цей пензель - набірний, що говорить про його високу якість.

Пофарбовані та незабарвлені кисті. Найчастіше натуральні пензлі фарбують, щоб ворс виглядав однорідно. Однак не забувайте, що ворс, який зазнав фарбування, працює гірше: він стає більш жорстким, ламким..

Порада 4: ретельно доглядайте за пензлями

Зняти з натурального пензля суху текстуру досить легко, для цього достатньо поводити пензлем по рушнику. Цього цілком вистачає, якщо це пензель для особистого користування. Звичайно, якщо це пензлі, якими ви працюєте з різними людьми, то вони потребують ретельнішої і регулярної обробки. Використовуйте для цього спеціальні засоби для пензлів, міцелярну воду. І обов'язково правильно сушіть: не над батареєю; у горизонтальному положенні або у підвішеному – ворсом донизу. Штучні пензлі слід мити щоразу після нанесення рідких, кремоподібних та жирних текстур..

Порада 5: при виборі пензлів орієнтуйтеся на свої уподобання

Кожен професійний візажист має своїх «улюбленців» в колекції пензлів. Кожен б'юті-блогер на YouTube пропонує свої варіанти найкращих пензликів. Прислухатися до їхньої думки, звісно, можна. Але в першу чергу при покупці пензлів для макіяжу орієнтуйтесь на власні уподобання, техніку роботи, бюджет. Комусь подобаються округліші пензлі, а комусь – скошені. Хтось любить пружніший ворс, а хтось - пом'якше. Все це – справа смаку та поставлених завдань. У макіяжі немає сувориз правил, є тільки ваша майстерність та професіоналізм.

 
 

 
Искусство красоты © 2024