(067) 950-78-10 | |
Академія перукарського мистецтва ERTEQOOB існує близько п'яти років, але за цей період їй вдалося зайняти власну нішу в світі beauty-індустрії і яскраво виділитися на тлі всіх інших. Цей успіх пояснюється тим, що з самого початку в основу проекту ERTEQOOB були закладена особлива філософія, яка незмінно знаходить відображення в роботі. У тому числі - в одному з найбільш інформативних і унікальних навчальних треків Академії під назвою «Адаптація». Про те, як створювався цей трек, як взагалі виникла Академія, які життєві принципи допомагають в роботі і де черпати натхнення, нам розповіли двоє із засновників ERTEQOOB - Андрій Крупчинський і Дмитро Кузьмичов. Вони дали ексклюзивне інтерв'ю спеціально для «Мистецтва краси» під час свого першого візиту до Одеси.
Принцип роботи: ефективно лише те, що ти сам відчув
Андрій:
- П'ять років тому, після тривалого спільного творчого шляху, ми вирішили заснувати певну спільноту, яка буде об'єднувати всі наші ідеї і думки. Ми вирішили створити цілу культуру, пов'язану не тільки зі стрижкою волосся, а з цілим стилем, напрямом, чином думки, зовнішнім виглядом і т.д. Коли ми почали це обговорювати, то в першу чергу запитали один одного: чому ми хочемо робити це разом? Ми зрозуміли, що у нас однакові погляди на те, як потрібно будувати компанію, як ми хочемо працювати з волоссям, як краще ділитися цим з людьми і в якому напрямку розвивати освіту. Ми визначили, як хочемо впливати на ту молодь, яка в майбутньому буде займатися перукарським мистецтвом.
Дмитро:
- Якщо ми і сперечалися між собою, то лише про те, як зробити ще краще і яким на виході буде наш продукт. Це завжди було плідне спілкування. Ми поєднували свої ідеї - і отримали нереальний результат. Ми зустрілися для того, щоб реалізовувати всі свої задуми. Але спочатку нас багато людей гальмували. Вони стверджували, що нашу назву складно вимовити. Або що в нашій країні інший менталітет і те, що ми робимо, нікому не буде потрібно. Говорили, що наша ідея не приживеться, не працюватиме і т.д. Цікаво, що зазвичай подібні речі говорять ті, хто потім ніяк не впливає на поліпшення бізнесу, хто не має жодного відношення до справи. Але ми продовжували і в результаті зрозуміли: ефективно працює лише те, що ти сам зробив, відчув, що є для тебе особливим. Наша «Адаптація» - тому приклад.
Адаптація: ми розповідаємо, як виходити зі складних ситуацій
Андрій:
- Чотири роки тому, коли ми почали проводити «Адаптацію», нічого подібного не було в жодній освітній програмі України, принаймні - в перукарському мистецтві. За межами країни аналоги якщо і є, то вони лише злегка схожі, є певні «паралелі» з нами. Ми реально вклали в цей трек всю правду, весь свій досвід, яким ми не боїмося ділитися. У нас тут немає ніяких секретів.
Можна сказати, що «Адаптацію» ми не придумали, а створили, втілили в життя. А придумали її всі наші клієнти і студенти Академії по всій Україні. Вони постійно питали нас: «Нам дуже подобається те, як ви працюєте, подобається результат. Але як саме ви це придумуєте? Від чого відштовхуєтеся?» Ці питання стали звучати все частіше. І тоді ми зрозуміли, що такий трек - це очевидна необхідність. Це та складова, яка важлива для людей. Тому що технічну частину викладають всюди, а «Адаптація» - це щось інше. Це дуже емоційний і тонкий трек. У ньому відкриваються особливі моменти, які неможливо відкрити на практичному курсі. Ми говоримо про такі моменти, які самі опрацьовуємо, проживаємо в життя. Це наш досвід, наші навички. Наприклад, ми розповідаємо, як виходимо зі складних ситуацій при роботі з клієнтом. В цілому «Адаптація» має якусь основу, кістяк. Але решта її наповнення, її настрій безпосередньо залежить від міста, часу і тих людей, які приходять на заняття.
Дмитро:
- «Адаптацію» створили саме ми удвох - я і Андрій. Тому і ведемо її ми тільки в цьому складі. У нас спочатку були ідеї і спроби підключати когось іще. Але інші люди на нашому фоні губилися. Тому ми вирішили їх виключити з «Адаптації». У нашому тандемі Андрій виступає більше як оповідач. Він - це свого роду пригода, а я - це такі собі короткі замітки, тези, нариси, підведення підсумків. Під час роботи ми весь час передаємо один одному естафету - і це чудово працює. Коли є такий контраст в подачі матеріалу, то це «качає» аудиторію.
Робота в Одесі: чи буде продовження?
Андрій:
- У ERTEQOOB є одне правило: ми співпрацюємо тільки з тими, кого «відчуваємо». Як, наприклад, у випадку з «Мистецтвом краси». Поспілкувавшись з представниками компанії, ми зрозуміли, що можемо довіритися цим людям.
Справа в тому, що для нас важлива не ідея «приїхати і заробити гроші». Для нас найголовніше - це вибудовування довгострокових відносин. У нас вже є певні плани, стратегія на наступне півріччя. Це цілий ряд класно збудованих заходів, які йдуть в особливій послідовності, в певному ланцюжку.
Тому думаю, що перспектива на подальшу співпрацю у нас є.
Перспективи України: що потрібно, аби стати лідерами?
Андрій:
- Я вважаю, що Україна вже зараз знаходиться в лідерах. Ми і так задаємо тенденції. У нас дуже талановита країна. Але проблема в тому, що тут «немає пророка в своїй Вітчизні». Нам потрібно розвивати любов до своїх професіоналам. Це факт.
Дмитро:
- А ще у нас немає такого сильного маркетингу, який зміг би правильно подавати, демонструвати наші таланти.
Андрій:
- Так, нам потрібно, щоб українські майстри, які багато часу приділяють своєму розвитку і реально чогось варті, не соромилися себе. Наприклад, коли в Україну привозять якогось іноземця (італійця, француза і т.д.), то на нього одразу вішається ярлик, що він неймовірно крутий. Хоча, якщо говорити щиро, в Україні є хлопці набагато крутіше. У нас майстри реально тренуються, вкладають гроші, будують салони, роблять бізнес. І є клієнти, які готові платити за ці послуги. Тобто я думаю, що в українців є певна позиція, але її треба усвідомити і оцінити. Це не патріотизм з мого боку, а тверезе сприйняття реальності. Якщо ми не будемо здаватися, якщо будемо працювати, то в результаті вийде так, як з нашими спортсменами, паралімпійцями, музикантами, IT-шниками, художниками, які прославили нашу країну. У нас є нереальні таланти.
Добрі поради: де шукати натхнення
Андрій:
- Щоб надихнутися, ми багато читаємо. Я читаю Біблію. Люблю читати автобіографічні книги і дивитися автобіографічні фільми. Це прожиті ситуації серйозних людей. Ще можу порекомендувати книгу Айн Ренд «Джерело». Багатьом відома її книга «Атлант розправив плечі», але мені «Джерело» виявився ближчим.
Дмитро:
- Є книга, яку я прочитав буквально місяць назад, і вона мене просто вразила. Називається «Клуб бездомних мрійників», автор - Ліз Мюррей. Цю книгу написала дівчина, яка виросла в родині наркоманів. Але вона змогла вирватися з цього оточення і самостійно вступити в Гарвард. Зараз вона проводить класні мотиваційні семінари. Її життя надихнула вже багатьох людей. Раджу почитати про історію її життя, хоча плакати ви будете багато.
Андрій:
- Взагалі, якщо у вас накопичилася сильна втома на роботі, то обов'язково перебудуйте свій графік так, щоб можна було відпочити. І максимально використовуйте для натхнення зовнішні джерела.
Дмитро:
- Мені, наприклад, допомагають кава, музика і хороший колектив. Якщо ж доведеться виконати складну роботу, а настрою не має, то я просто уявляю себе на сцені і виконую все максимально точно. Уявляю, що я працюю перед великою аудиторією і я просто не маю права схибити. В цьому випадку відточена за багато років техніка дає про себе знати - і результат виходить відмінний.
Якщо ви хочете знати ще більше про творчість Андрія Крупчинського і Дмитра Кузьмичова, то читайте наш матеріал Backstage: як команда ERTEQOOB створює свої роботи. Але краще, звичайно, прийти на наступний трек ERTEQOOB в Одесі. Слідкуйте за нашими новинами у соціальних мережах і на сайті "Мистецтво краси", щоб в жодному разі не пропустити таку подію!
Спілкувалась Ірина Уманець